Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Prihlásenie

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov
Upozornenie: Obsah je licenčne chránený a bez písomných súhlasov autora článku a vlastníka webovej stránky nesmie byť v žiadnej forme ďalej kopírovaný a šírený v pôvodnom, či v akokoľvek upravenom stave.

Conficker stále vedie

Podľa aktuálnej štatistiky najrozšírenejších infiltrácií ThreatSense.Net od spoločnosti ESET za mesiac júl, sú varianty červa Win32/Conficker s podielom 10,67% najrozšírenejšie na svete.

Stále sa šíria aj hrozby využívajúce funkciu operačného systému Microsoft Windows autorun.inf, označované ako INF/Autorun ich aktuálny podiel je 8,39%. Posledným z trojice najrozšírenejších je trójsky kôň Win32/PSW.OnLineGames s podielom 7,92%, tento trojan útočí na používateľov rôznych online hier. Štvrté miesto obsadil Win32/Agent (2,59%) a na piatom mieste je novinka Win32/FlyStudio (2,38%). Táto hrozba je rozšírená najmä v Číne, kde je veľmi populárny skriptovací jazyk FlyStudio. Tento malware modifikuje informácie vnútri internetového prehliadača.
Na Slovensku a v Česku je najrozšírenejší Win32/TrojanDownloader.Bredolab.AA, na Slovensku s podielom 5,89% a v Česku s podielom 6,48%.
V Poľsku a vo Francúzsku dominuje Win32/PSW.OnLineGames. V Severnej Európe a krajinách Beneluxu sú rozšírené trójske kone pod názvom WMA/TrojanDownloader.GetCodec.


Graf globálnych hrozieb.


Podporte nás


Páčil sa Vám tento článok? Ak áno, prosím podporte nás ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Podobné články

ITC manažer Security-portal.cz Soom.cz
Hoax.cz Antivirove centrum Crypto-world.info