Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

Pravidlá používania portálu SecIT.sk

Portál SecIT.sk je československý projekt zameriavajúci sa na problematiku IT bezpečnosti. Venujeme sa najmä témam z oblasti škodlivého softvéru, sieťovej bezpečnosti, webovej bezpečnosti a programovaniu.

Ak chcete portál prehliadať, používať, či registrovať sa naň, je dôležité akceptovať nasledujúce podmienky a pravidlá. Ich akceptovanie jednoznačne vyjadríte zotrvaním na portále (prehliadaním obsahu, čítaním článkov apod.) prípadne pokračovaním v registračnom procese, kliknutím na tlačidlo "Vytvoriť nový účet."

Záväzné podmienky a pravidlá:

Pod týmto zoznamom sa nachádza vysvetlenie určitých pojmov, odporúčame oboznámiť sa s nimi ešte pred preštudovaním si samotných podmienok a pravidiel.

 • Registrácia je bezplatná, musíte však dodržiavať všetky nižšie uvedené pravidlá a riadiť sa usmerneniami prevádzkovateľa a administrátorov.
 • Prevádzkovateľ, administrátori SecIT.sk, ani členovia tímu SecIT.sk nenesú zodpovednosť za príspevky nachádzajúce sa na diskusnom fóre, či v rámci komentárov pod článkami. Každý užívateľ zodpovedá za svoj príspevok.
 • Držte sa tém, na ktoré sa zameriava daný článok a v prípade fóra daná téma, príspevky mimo zamerania článku resp. témy na fóre budú odstraňované.
 • Administrátori majú právo bez udania dôvodu upraviť, uzamknúť, presunúť, alebo vymazať komentár pod článkom. O tejto činnosti nemusí byť autor komentára, alebo príspevku informovaný.
 • Rešpektujte administrátorov a členov tímu secit.sk, vždy sa riaďte ich pokynmi. Pokiaľ ste nespokojný s konaním člena tímu secit.sk, obráťte sa na administrátora. Jeho slovo je konečné.
 • Akékoľvek diskusie a príspevky obsahujúce nezákonný obsah, kde spadá napríklad nelegálny softvér sú prísne zakázané. Budú mazané a postihované!
 • Takisto sú zakázané príspevky, ktoré obsahujú spam, vulgarizmy, rasový alebo náboženský motív, osobné útoky a pod. Príspevky budú mazané a ich autor postihovaný. O závažnom porušení pravidiel budú v zmysle zákona tiež informované patričné orgány.
 • Kopírovanie akéhokoľvek obsahu z webového portálu je prísne zakázané.
 • Viacnásobná registrácia jednej osoby je zakázaná (napríklad nová registrácia po zablokovaní prístupu).
 • Zmena vášho nicku (mena) zadaného pri tejto registrácii už nie je následne možná.
 • Je zakázané umiestňovať reklamu na akékoľvek iné webové stránky alebo fóra čí už formou odkazu, aktívneho linku alebo neaktívneho linku, umiestnením do podpisu, alebo inou formou. Reklama bude ihneď zmazaná a jej autor príslušne potrestaný.
 • Pokiaľ nájdete komentár, príspevok alebo tému, ktorá akokoľvek porušuje pravidlá portálu, ihneď prosím upozornite administrátorov.
 • Všetky postupy, návody a ukážky popísané, či už v rámci článkov, či statického obsahu nachádzajúcich sa na webom portáli vykonávate na vlastnú zodpovednosť! Prevádzkovateľ, administrátori, ani členovia tímu SecIT.sk nenesú za prípadné škody spôsobené ich aplikovaním žiadnu zodpovednosť. Ak sa v texte nachádza upozornenie o postupe určenom výhradne na študijné účely, s možnosťou vykonávania výhradne na vlastnom počítači, alebo sieti rešpektujte prosím toto ustanovenie.
 • Registráciou súhlasíte s odosielaním e-mailových správ, na e-mailovú adresu uvedenú pri tejto registrácii, týkajúcich sa nášho portálu (upozornenia na aktuality, zmeny a pod.) v množstve podľa rozhodnutia prevádzkovateľa. Avšak pokiaľ sa neprihlásite k špecifickému odberu správ, hromadné e-maily sú zvyčajne posielané iba v prípade nutnosti - výnimočne.
 • Každý používateľ nerešpektujúci pravidlá a podmienky môže byť dvakrát upozornený a potom mu je zablokovaný prístup na webový portál, ide tzv. BAN. Pri závažnom porušení pravidiel môže byť BAN udelený okamžite, záleží na posúdení administrátorov. Toto pravidlo sa vzťahuje aj na prípad, keď užívateľ vedome šíri spam. Po udelení BANu nemusí byť užívateľovi poskytnuté vysvetlenie. Užívateľovi tak môže byť zabránené v prístupe na webový portál bez udania dôvodu.
 • Touto registráciou oprávňujete prevádzkovateľa webového portálu SecIT.sk k uchovávaniu tu špecifikovaných údajov o vašej osobe a vyslovene súhlasíte s ich uchovávaním nasledovne (špecifikácia): V databázach sa uchovávajú povinné údaje uvedené pri tejto registrácií, ide o nick (resp. meno pod ktorým budete vystupovať v rámci portálu a diskusného fóra SecIT.sk) a o vašu legitímnu, funkčnú e-mailovú adresu. Tiež sa vždy (pri všetkých vašich činnostiach na webovom portáli) archivuje aj vaša IP adresa a údaje poskytované štandardne vašim prehliadačom. Ďalej sú v databázach uchovávané všetky nepovinné registračné, či iné údaje, ktoré zadáte pri registrácií a počas používania webového portálu SecIT.sk dobrovoľne. Obsah (napríklad články, komentáre, či diskusné príspevky), ktorý raz na webový portál, či diskusné fórum SecIT.sk pridáte nie je možné dodatočne odstrániť na vašu žiadosť. Samozrejme obsah, ktorý nespĺňa pravidlá je odstránený podľa zásad a pravidiel administrátormi. Články sa stavajú vlastníctvom portálu SecIT.sk so zachovaním vašich autorských údajov, ktoré boli použité pri ich vytvorení. A môžu byť publikované trvalo podľa rozhodnutia prevádzkovateľa. Komentáre a diskusné príspevky môžu ostať publikované rovnako natrvalo podľa rozhodnutia prevádzkovateľa.
 • Zotrvaním na tomto webovom portáli súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie sú využívané najmä za účelom skvalitnenia poskytovaného obsahu a personalizácie tohto obsahu.
 • Tieto pravidlá môže prevádzkovateľ webového portálu a diskusného fóra kedykoľvek zmeniť, o ich zmene budú registrovaní používatelia včas informovaný prostredníctvom hromadného e-mailu. Venujte mu prosím náležitú pozornosť.
 • V prípade nejasností ohľadom pravidiel a podmienok sa prosím s jasne formulovanou otázkou obráťte e-mailom na adresu: info(at)secit.sk.

Vysvetlenie pojmov platných v celom tomto texte:

 • Portál - portálom sa rozumie webový portál (webová stránka) na internetovej doméne secit.sk. V texte uvádzané buď ako portál, webový portál, či portál.
 • Prevádzkovateľ - prevádzkovateľom portálu sa rozumie vlastník internetovej domény secit.sk.
 • Administrátori - rozumie sa nimi skupina, ktorá má oprávnenie podľa rozhodnutia prevádzkovateľa spravovať obsah a užívateľov portálu.
 • Tím SecIT.sk, externí spolupracovníci - rozumie sa ako skupina užívateľov, ktorá má podľa interných pravidiel vyhradené určité práva k obsahu a iným užívateľom portálu.

Security-portal.cz Hoax.cz Soom.cz