Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

BIOS

Badbios - nová sofistikovaná hrozba, alebo fikcia?

Svet IT bezpečnosti zažíva v posledných týždňoch rozruch a neutíchajúcu diskusiu o údajnom malware nazvanom „badbios.“ Má ísť o sofistikovaný malware, s tvrdením o jeho objave prichádza vážený bezpečnostný expert Dragos Ruiu. O názor na túto potencionálnu hrozbu sa s nami podelili bezpečnostní experti – Pavol Lupták (Nethemba, OWASP Slovakia), Marek „Benny“ Střihavka (ZonerAntivirus) a Jindřich Kubec (AVAST Software).

Olympiáda láka kybernetických podvodníkov, malware infikujúci bios, ale aj botnety zo smerovačov

Olympiáda v Londýne zvýšila výskyt podvodných webov a produktov, svetlo sveta uzrel PoC malware infikujúceho bios a firmware ďalších periférií, podľa odborníkov hrozia botnety zložené zo smerovačov, ale objavil sa aj nový trojan pre MAC OSX. Prehľad aktualít uplynulého týždňa vo svete IT bezpečnosti.

BIOS rootkit

Rootkity napadající jádro operačního systému a bootkity se již staly celkem známým pojmem. Existují nástroje, které většinu této havěti nacházejícící se "in the wild" dokáží nalézt a zničit. Člověk by řekl, že je nyní na autorech malware, aby přišli opět s něčím unikátním. A opravdu - začíná se objevovat stále více informací o tzv. BIOS rootkitech - rootkitech, které se nainstalují do BIOSu a odtud se snaží kontrolovat celý počítač. V tomto článku se pokusíme zhodnotit obtížnost vytvoření takového rootkitu a probereme si výhody a nevýhody zákeřné modifikace BIOSu.


Security-portal.cz Hoax.cz Soom.cz