Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

Malware

Honeynet: Aké kyberútoky prevládajú? - služby Windows

Tento článok nadväzuje na predchádzajúcu časť, a teda vychádza z výskumu, ktorého cieľom bolo zmapovať aktuálne sa šíriace hrozby zamerané na služby systému Windows i na linuxové systémy za pomoci honeynetu. Dokončenie sa venuje útokom, ktoré smerovali na zraniteľné služby systému Windows. Tiež porovnáva atraktivitu jednotlivých senzorov situovaných v rôznych typoch sietí.

Badbios - nová sofistikovaná hrozba, alebo fikcia?

Svet IT bezpečnosti zažíva v posledných týždňoch rozruch a neutíchajúcu diskusiu o údajnom malware nazvanom „badbios.“ Má ísť o sofistikovaný malware, s tvrdením o jeho objave prichádza vážený bezpečnostný expert Dragos Ruiu. O názor na túto potencionálnu hrozbu sa s nami podelili bezpečnostní experti – Pavol Lupták (Nethemba, OWASP Slovakia), Marek „Benny“ Střihavka (ZonerAntivirus) a Jindřich Kubec (AVAST Software).

Honeypot – pasca na útočníkov 2. časť

V pokračovaní nadviažeme na predchádzajúcu časť a pozrieme sa na problematiku honeynetov a projektov, ktoré zdieľajú isté výstupy verejne a zároveň sú ľahko dostupné online. Tiež sa zmienime o projekte nášho honeynetu, ktorý plánujeme spustiť v blízkej dobe.

Honeypot – pasca na útočníkov 1. časť

Ak chceme budovať efektívnu ochrannú líniu a dbať o bezpečnosť našej siete, serverov, či pracovných staníc je bezpochyby potrebné držať krok s aktuálnymi trendmi v oblasti IT hrozieb. Hrozby sa rôznia od cielených útokov, cez malware až po zvládanie spamu. Prostriedkom, ktorý nám umožní lepšie porozumieť a analyzovať „druhú“ stranu je nástroj, ktorému sa venuje tento článok tzv. honeypot.

Huawei mení stratégiu, napadnutá agentúra Reuters, malware mení čísla bánk, prehľad udalostí uplynulého týždňa

Uplynulý týždeň priniesol opäť mnoho zaujímavých udalostí. O najzávažnejšej – malware Gauss sme informovali v samostatnom článku. Sumár ďalších prinášame v pravidelnom prehľade.

Trojan Gauss – ďalšia významná hrozba?

Experti spoločnosti Kaspersky Lab začali s analýzou, medzičasom dobre známeho, malware Flame v máji 2012. Na základe výsledkov tejto analýzy dospeli k zisteniu, že červ Stuxnet bol veľmi príbuzný inej, dobre známej hrozbe - Flame. Z toho usúdili, že musí existovať istá spolupráca medzi autormi týchto dvoch infiltrácií. V hľadaní ďalších "príbuzných" však pokračovali aj naďalej. V júni objavili dosiaľ neznámy malware so štruktúrou a spôsobom komunikácie nápadne podobnej už známemu Flame. Tento malware nazvali Gauss.

Stránky


Security-portal.cz Hoax.cz Soom.cz