Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

Hacker

Umenie sociálneho inžinierstva

Zdá sa, že človek, ktorý dokáže ľahko manipulovať a presviedčať ľudí má reálny život o niečo ľahší, i keď sa mu môže tento postup často krát vypomstiť. Pokiaľ však svoj talent prenesie do kybernetického priestoru a spojí ho s inými zručnosťami v oblasti informačných technológií vzniká veľmi zaujímavá kombinácia a o tom, že je zväčša aj veľmi nebezpečná nás presviedča nielen minulosť, ale čoraz častejšie i prítomnosť.

AKTUALIZOVANÉ Autorita DigiNotar zrejme po úniku digitálnych certifikátov zanikne

Falošné SSL certifikáty boli vydané okrem Google aj pre CIA, MI6, Facebook, Yahoo, Windows Update a ďalšie významné webové stránky. Certifikačná autorita DigiNotar stratila dôveru väčšiny autorov prehliadačov, niektorí experti predpovedajú jej zánik.

Kybernetickí útočníci, ich motívy a filozofia

Pojem útočník je veľmi všeobecným označením. Vystihuje v podstate každého človeka, ktorý sa nejakým spôsobom snaží preniknúť do cieľového systému za akýmkoľvek účelom. Pod útočením si opäť môžeme predstaviť mnoho spôsobov vedúcich k prieniku. Polemizovať možno o tom, či k samotnému útoku patrí aj „prieskum terénu“ a metódy identifikácie cieľového objektu. Nasledujúci obsah približuje pohľad na druhy útočníkov a ich motiváciu.

Igigi - novodobý hrdina nebo bad boy?

6. prosinec 2009 - Česko-slovenská filmová databáze neustála první výpad do té doby neznámého útočníka vystupujícího pod nickem Igigi a na jeho blogu se objevují první výpisy z databáze, včetně hashů hesel.

Tento incident pořádně otřásl komunitou kolem CSFD, ale větší medializace se mu nedostalo. V té době jsem si pomyslel, že dotyčný měl štěstí a jak se rychle ukázal, tak rychle zapadne...


Security-portal.cz Hoax.cz Soom.cz