Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

Wireshark

Bezpečnosť na LAN pod lupou: DHCP spoofing

Útočník sa vďaka DHCP Spoofingu môže ľahko vydávať za bránu resp. smerovač, či DNS server. Prostredníctvom útoku totiž podvrhne ich sieťové adresy. Týmto spôsobom jednoducho zachytí sieťovú prevádzku, môže ju pozmeniť, ale aj presmerovať. Pre plné pochopenie článku je potrebné naštudovať si prvú časť seriálu.

Bezpečnosť na LAN pod lupou: Port stealing a MAC flooding

V tejto časti sa zameriame na ďalšie dva populárne, no zároveň veľmi nebezpečné MITM útoky vyskytujúce sa v rámci lokálnych sieti. Pôjde o „ukradnutie portu na prepínači“ a o zaplnenie jeho CAM tabuľky. Pre plné pochopenie článku je potrebné naštudovať si teóriu z minulej časti.

Bezpečnosť na LAN pod lupou: Úvod a útok ARP cache poisoning

V tejto sérií článkov sa podrobne zameriame na útoky, ktoré sa často vyskytujú na lokálnych sieťach (LAN). Nevyhýbajú sa žiadnej oblasti ich využitia, a tak sa stávajú nebezpečnými pre firemné prostredie, domáce siete, ale aj pre lokálnych poskytovateľov internetu. Mnohí odborníci považujú hrozby rôznych útokov v rámci LAN sieti za oveľa vážnejšie a častejšie, ako hrozby prichádzajúce z internetu. V lokálnom prostredí sa nezriedka nájde aj vážnejší motív spejúci k útoku a jeho realizácia je zvyčajne oveľa jednoduchšia, než v prípade útoku prostredníctvom internetu. Lokálna sieť tak robí útočníka z kohokoľvek zdatnejšieho v oblasti informačných technológií, či už ide o suseda, alebo nespokojného zamestnanca. Avšak je dôležité, uvedomiť si rozdielnosť pri rizikách na firemnej a domácej lokálnej sieti. Popularitu týchto útokov potvrdzujú aj rôzne štatistiky, a preto by ich na ľahkú váhu nemal brať žiadny správca siete.


Security-portal.cz Hoax.cz Soom.cz