Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

Port stealing

Bezpečnosť na LAN pod lupou: Port stealing a MAC flooding

V tejto časti sa zameriame na ďalšie dva populárne, no zároveň veľmi nebezpečné MITM útoky vyskytujúce sa v rámci lokálnych sieti. Pôjde o „ukradnutie portu na prepínači“ a o zaplnenie jeho CAM tabuľky. Pre plné pochopenie článku je potrebné naštudovať si teóriu z minulej časti.

Sieťové riziká a útoky na lokálnej sieti

V tomto článku sa zameriame na riziká a útoky, ktoré môžu hroziť v rámci lokálnej siete (LAN). Oblasť lokálnej siete netreba mylne považovať za bezpečnú, ani vo firemnom, ani v domácom prostredí. Niektorí odborníci považujú hrozby rôznych útokov v rámci LAN za omnoho vážnejšie a častejšie ako hrozby z WAN resp. internetu. Za pravdu im dávajú aj niektoré štatistiky. Vo firemnom prostredí môže ísť potencionálnym útočníkom o získanie pre nich nedostupných, zaujímavých, či zneužiteľných informácií. V domácom prostredí, napríklad pri zdieľaní internetu, môže ísť o túžbu zistiť o čo sa zaujíma na internete sused, ale vylúčený nemôže byť ani záujem o e-maily, rôzne prihlasovacie heslá, či správy v rámci IM programov.


Security-portal.cz Hoax.cz Soom.cz